Základní informace ohledně vytvoření fotoproduktů na www.expresnitisk.cz najdete právě na této stránce.

Rady a tipy

Pokud objednáváte fotoprodukty poprvé, doporučujeme Vám pročíst následující řádky, aby Vám doručené produkty z vlastních fotek udělaly radost.

Základní tipy a rady pro všechny, kteří chtějí archivovat svoje fotografie v podobně různých fotoproduktů.

Fotokalendáře Nejdříve si vyberte nástěnný nebo stolní fotokalendář. Nástěnný fotokalendář je více okrasný, stolní naopak více praktický. Nástěnné fotokalendáře mají formáty na šířku nebo na výšku. Vybírejte formát a motiv podle většiny fotek zamýšlených k použití v kalendáři. Pokud máte většinu fotek na výšku, určitě zvolte i fotokalendář na výšku. Ve fotokalendáři na šířku se budou tyto fotky hodně ořezávat (nebudou vidět celé) nebo budou mít po stranách hodně prázdného místa. U stolních fotokalendářů důkladně zkontrolujte umístění fotek, většina motivů není přizpůsobena pro fotky na výšku nebo na šířku a ořezávají se tak. Ve stolních fotokalendářích je pro Vaše fotografie poměrně často určen čtvercový prostor, takže důkladně zkontrolujte jejich umístění, aby se neořezávaly důležité části. Slouží k tomu funkce „Přesunout“, „Zvětšit/zmenšit“ nebo „Ořez/bílé kraje“. V případě fotokalendářů je třeba počítat s děrováním pro kroužkovou vazbu. Ujistěte se, že nezasahuje do důležitých částí Vašich fotek. Děrování se provádí cca až do vzdálenosti 7 mm od horního okraje stránky. V tomto případě tedy doporučujeme umisťovat důležité prvky do vzdálenosti min. 10 mm od tohoto okraje. Vždy platí pravidlo: jak vidíte náhled, tak se produkt vytiskne.

Tisk fotek Výsledný formát k tisku vybírejte podle poměru stran Vašich fotek. U formátů máme vždy napsáno, zda se jedná o poměr stran 2:3 (3/2=1,5) nebo 3:4 (4/3=1,33). Poměr stran Vašich fotek zjistíte v nastavení použitého zařízení nebo jednoduše vydělíte údaje v rozlišení fotografie (vždy vyšší číslo vydělíte nižším a porovnáte s hodnotou 1,5 nebo 1,33). Pokud používáte formát 16:9, nelze k němu nabídnout alternativu v tisku fotografií, vždy se tak bude ořezávat nebo bude mít po stranách (nahoře a dole) bílé proužky. S nákupem alba počkejte, než budete mít fotky doma a teprve podle nich kupte správné fotoalbum.

Tisk plakátů U fotoplakátů platí stejné pravidlo o poměru stran jako u tisku fotek. Při přípravě plakátů, hlavně při umisťování textů do něj, je potřeba počítat s ořezem cca 3 mm z každé strany. Texty proto doporučujeme umisťovat min. 5 mm od okrajů stránek.

Fotodárky Fotodárky jsou hodně rozmanité co se tvarů a formátů týče. Proto vždy důkladně zkontrolujte umístění Vašich fotek, aby nedocházelo k nechtěným ořezům. Řiďte se pravidlem, jak vidíte náhled, tak se produkt vytiskne.

Doprava

Doručení objednaných fotoproduktů přímo k Vám domů, nebo na jakoukoliv zadanou adresu v rámci České republiky, případně její vyzvednutí na více než 2 000 pobočkách služby Zásilkovna, je zpoplatněno cenou již od 119 Kč. V této ceně je zahrnuto bezpečností zabalení produktů do kvalitní kartonové obálky.

Plakáty jsou vždy expedovány ve velmi pevných kartonových tubusech. Pokud Vaše objednávka obsahuje plakát/y a další fotoprodukt/y, je automaticky rozdělena do dvou samostatných zásilek. Jednou z nich je vždy plakát/y v tubusu a druhou další fotoprodukt/y. Od této doby se u nás v systému jedná o dvě samostatné zásilky a každá z nich je ve většině případů expedována v jiný den. Z pohledu ceny za dopravu se pro Vás nic nemění a platíte standardně pouze jeden expediční poplatek.

Spolupracujeme se silnými přepravními partnery, svoji objednávku si můžete nechat doručit od PPL, České pošty nebo od Zásilkovny.

Ceník dopravy

Cena objednávky Osobní vyzvednutí Zásilkovna.cz Doporučené psaní Českou poštou Balík na pobočku České pošty Balík do ruky od České pošty PPL
od 0 do 199 Kč 119 Kč 119 Kč 149 Kč 159 Kč 169 Kč
od 200 do 999 Kč 119 Kč 119 Kč 149 Kč 159 Kč 169 Kč
od 1000 Kč a více 119 Kč nelze 119 Kč 119 Kč 119 Kč

Platební metody

Při placení Vašich objednávek je pro nás klíčová především bezpečnost. Proto veškeré platby probíhají přes platební bránu GoPay, která splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy a veškeré přenášené informace jsou vždy šifrovány. Oprávnění poskytovat platební služby a vydávat elektronické peníze udělila společnosti GoPay Česká národní banka, která také dohlíží na její činnosti.

K platbě Vaší objednávky můžete v rámci GoPay využít následující možnosti:

Platební karty Platba platební kartou je nejpopulárnější online platební metodou v prostředí internetu. Jejími nespornými výhodami jsou rychlé zpracování transakce s potvrzením o přijetí platby, vysoká bezpečnost a snadné použití. Seznam podporovaných karetních asociací:

Online bankovní tlačítka Oblíbená bankovní platba s předvyplněným platebním příkazem. Platba probíhá online a vždy v rámci stejné bankovní instituce. Mezi výhody této metody patří okamžitá úhrada částky, platba na jedno kliknutí a předvyplněný platební příkaz, který eliminuje jeho chybné zadání. Seznam podporovaných bank:

Bankovní převody Svoji objednávku můžete zaplatit i klasickým bankovním převodem. Díky vlastní GoPay bankovní síti (u vybraných velkých českých bank) je možný bankovní převod s rychlým potvrzením o provedené platbě (běžně do jedné hodiny). Platbu lze zadat kdykoliv, ale zpracována je v úředních hodinách dané banky.

Stav objednávky

Pro zobrazení stavu Vaší zakázky zadejte prosím své klientské číslo nebo registrační e-mail a číslo Vaší zakázky. Klientské číslo je v objednávkovém e-mailu uvedeno jako specifický symbol a číslo objednávky jako variabilní symbol.

info@expresnitisk.cz