Plakáty

Tisk plakátů z vlastních fotek

Plakát z vlastní fotky slouží ke každodennímu připomínání té nejzásadnější věci nebo události života. Stejně tak může zachycovat jakéhokoliv miláčka, oblíbenou kapelu, oblíbený sport nebo třeba oblíbené místo. Díky svým rozměrům fotoplakát vynikne v každé místnosti.

Tvorba vlastního plakátu online

Pro tisk fotografií velkých formátů v podobě plakátů je nejdůležitější jejich kvalita, respektive jejich rozlišení v pixelech. Naše doporučení ohledně rozlišení najdete vždy po kliknutí na daný formát dole na obrazovce zhruba uprostřed.

K tisku plakátů nelze použít fotky zaslané přes nějakou aplikaci typu Messenger, WhatsApp apod., stejně tak fotky stažené z Facebooku, Instagramu. U fotek stažených z internetu záleží na kvalitě, ale obecně je také nelze tisknout. Fotky z mobilních telefonů většinou také nejsou v dostatečné kvalitě pro tisk velkých formátů v podobě plakátů.

Při tvorbě plakátu online lze použít vždy pouze jeden vstupní soubor/jednu vstupní fotku, nelze tak vytvořit koláž fotek. K přípravě koláží doporučujeme použít odpovídající software, např. Zoner Photo Studio nebo jiný grafický editor.

Doporučujeme také dodržet stejný poměr stran Vaší fotky a vybraného formátu k tisku, případně fotku dobře na vybraný formát umístit. Texty umisťujte dostatečně daleko od okrajů a počítejte s ořezem cca 3 mm. Čtěte také v Častých dotazech nebo v části Rady a tipy.

Výroba fotoplakátů

Fotoplakáty tiskneme pomocí 6 barevných inkoustů na velmi kvalitní satinový papír pod označením „200g PROFIT plakátový satinový papír“. Je certifikován pro potisk latexovými inkousty a vyznačuje se výborným tiskovým výstupem srovnatelným s fotopapíry. Tisk je ihned po vytištění suchý a připravený na další zpracování, což podstatně zkracuje dobu expedice plakátů. Inkousty jsou navíc ekologické a bez zápachu.

Expedice fotoplakátů

Plakáty expedujeme ve velmi odolných kartónových tubusech a přikládáme k nim oboustranné lepící bodíky pro jejich nalepení na zeď.

Pokud Vaše objednávka obsahuje plakát/y a další fotoprodukt/y, je automaticky rozdělena do dvou samostatných zásilek. Jednou z nich je vždy plakát/y v tubusu a druhou další fotoprodukt/y. U nás v systému se jedná o dvě samostatné zásilky a každá z nich je ve většině případů expedována v jiný den. Z pohledu ceny za dopravu se pro Vás nic nemění a platíte standardně pouze jeden expediční poplatek.

info@expresnitisk.cz